Не так давно репер Dee-M-Dee родом із Закарпаття дав відео-інтерв’ю, яке було відзняте для проекту ІТ кампуса в Ліоні, у Франції. У ньому музикант розповів про свою творчість, музику та підтримку України. Пропонуємо ознайомитись з повним текстом інтерв’ю без змін.
Привіт! Я реп-виконавець, автор пісень. Мій творчий псевдонім – Dee-M-Dee. Народився в Україні, на Закарпатті, в місті – Свалява. Вже більше десяти років проживаю у Франції.
-Охарактеризуй свою творчість.
Моя творчість – це експериментальна суміш різних напрямків, яка базується на основах реп-музики. Хоч насправді, мені не дуже подобається створювати шаблони – ділити музику на жанри, стилі ітд., бо це вибудовує рамки, які суперечать самому сенсу слова творити. Наприклад, думаю – тиша це теж музика, яка іноді допомагає краще прислухатись до свого внутрішнього голосу. Але як ти цей жанр охарактеризуєш?
Рахую, в першу чергу, мелодія повинна грати всередині серця!
-В якому віці ти почав писати пісні?
Навіть не пам’ятаю… Музика в моєму житті з’явилася в ранньому дитинстві. Я – меломан і завжди обожнював слухати різних виконавців. Потім, трохи пізніше, почав писати власні пісні.
-Можливо, в тебе є якась цікава історія пов’язана з творчістю?
Історій накопичилось чимало, навіть не знаю, яку саме розказати… Але є одна невеличка – мотиваційна. Коротко кажучи, внаслідок ускладнень пов’язаних зі здоров’ям я частково втратив слух. Лікарі сказали, що мені не можна займатися музикою, тому що це може призвести до погіршення стану, але не дивлячись на їхні прогнози, я не залишив улюблену справу. Мене це не зупинило, а навпаки – підбадьорило! Я вирішив доказати всім і в першу чергу самому – собі, що все можливо, якщо цього дійсно щиро захотіти! Головне, ніколи не зупинятися, треба завжди вірити в себе, у свою мрію і йти вперед! А вихід із ситуації знайдеться обов’язково.
-Що тебе мотивує?
Мене надихає життя, люди, все що відбувається навколо. Мотивує і допомагає Всесвіт, головне бути відкритим до його сприйняття і довіряти інтуїції. Все просто – важливо, самому не обтяжувати собі існування. Коли впіймаєш хвилю, намагайся утриматися на ній якомога довше. Час біжить швидко, насолоджуйся ним!
Щодо творчості, я обожнюю процес написання пісень, бо це дає мені заряд справжньої енергії.
Музика мотивує жити, вона лікує душевні рани, дарує можливість літати, навіть тоді, коли наші крила обрізані!
-Які цінності транслюєш своєю творчістю?
Для мене важливо бути справжнім – щирим у вираженні своїх емоцій. Мої пісні – це відображення мого внутрішнього світу. Як я вже колись казав – це нотний стан моєї душі. В загальному, для мене є важливими такі якості як – людяність, чесність та повага.
-Що потрібно для того, щоб бути щасливим?
Свобода – це один з елементів щастя – свобода дихати, свобода творити!
Ніхто не вправі нас обмежувати, якщо звісно, своїми діями ми не вчиняємо чогось поганого. Кожен має мати право власного вибору.
-Твоє ставлення до війни в Україні?
Я думаю, якщо хтось вривається вночі, без стуку у твою домівку, то це є без сумніву – твій ворог! Виправдання таким вчинкам не може бути! Я проти путіна і всієї тієї зграї, яка його оточує і підтримує! Я дуже хочу, щоб війна закінчилась, щоб Україна перемогла!
Настане той час, коли прийдеться ворогу за все відповісти! Ніхто із нас не вічний! В кінці – кінців, що людина посіє те й пожне. Історія це демонструвала нам вже багато разів.
-Розкажи про пісню Слава Україні.
Це найголовніша пісня у моєму житті, останню версію якої ми записали спільно з талановитою артисткою під псевдонімом Petrovochka. Цей трек відображає справжні емоції та щирі почуття. Слава Україні стала моєю першою піснею записаною українською мовою. Але для мене, як і раніше, пріоритетом залишається – сенс сказаних слів. Важливо не забувати ту істину, яка прописана на всіх мовах світу, а саме – не вбивай, не кради, не пожадай нічого, що є власністю твого ближнього. Хто ці моральні принципи порушує, той буде нести відповідальність за свої дії. Сама важлива мова – це мова людяності, не залежно в якій країні ти народився!
-Розкажи, як відбувається твій процес написання пісні?
Для мене в цій справі якогось єдиного рецепта не існує, все відбувається по-різному, в залежності від ситуації. Творчість – це ніби абстракція – хмаринка, яка щосекунди набирає інших форм, її не можна передбачити, або зафіксувати. Це ніби повітря, яким ти дихаєш, відчуваєш, але яке не можливо спіймати руками. У мене були випадки, коли рядки пісні приходили навіть уві сні.
Звісно, є теоретична база, за допомогою якої, можна полегшити процес написання текстів, але основу створює сам автор. Головне, це твоя особистість!
-Чи працюєш над створенням нового матеріалу?
Так, я постійно над чимось працюю – занотовую різні рими, пишу рядки, створюю чернетки, але на жаль, не завжди маю можливість все це випускати у швидкому темпі. Мені не хочеться загадувати наперед, побачимо.
-Що побажаєш слухачам у новому 2024-ому році?
Насамперед бажаю всім миру, щоб закінчилась війна, щоб ворог залишив у спокої Українську землю! Також, хочу побажати всім здоров’я та моральної витримки! Щоб падаючи, ми завжди знаходили сили піднятися і продовжували йти далі по не легкій дорозі життя.