Молодь з соціально незахищених верств населення Закарпаття та інших областей може безкоштовно здобути ІТ-освіту

Неподалік Львова вже дев’ятий рік поспіль працює Hebron IT Academy — освітній заклад, в якому молодь з числа сиріт, молодь, яка пострадала від війни, молодь з числа ВПО та молодь, яка опинилася у складних життєвих обставинах віком від 18 до 23 років – вивчає програмування. По завершенні навчання випускники зможуть працювати в ІТ по напрямку Manufacturing автоматизація виробництв і не тільки, оскільки навчають в академії по SCADA системі Ignition, яку можна використовувати не тільки у виробництві, але і й в IoT, розробці біонетичних протезів та в багатьох інших напрямках. В інтерв’ю онлайн-журналу BRO наш земляк, викладач факультету інформаційних технологій УжНУ, академічний директор Hebron IT Academy Михайло Клименко розповів, як влаштоване навчання для молоді та які перспективи чекають на випускників у майбутньому.

Михайло, скільки наразі навчається у вашій академії студентів?

– На даний момент навчається 17 онлайн та 6 офлайн студентів.

З яких областей України найбільше студентів?

– Найбільше студентів це східні і південні області, але ми націлені, щоб залучити до навчання якомога більше студентів зі всіх регіонів нашої держави.

Які категорії підпадають під безкоштовне навчання?

– У нас є тільки безкоштовне навчання. Щоб навчатись студенти повинні бути з наступної соціальної категорії: сироти, напівсироти, із будинків сімейного типу, із багатодітних сімей із важким фінансовим становищем, а також діти учасників бойових дій та ВПО, які мають важке фінансове становище. Звісно найвищий пріоритет – сироти та напівсироти, так як це найменш захищена категорія молоді, якій потрібна допомога. Тривалість навчання до 10 місяців, це термін за який студенти можуть знаходитись в академії та навчатись. Але якщо людина здібна то вона може вивчитись і швидше. Це все індивідуально.

Скільки із загальної суми влаштовується на роботу після закінчення строку навчання?

– Буває по різному, але ми націлені зробити так щоб було не менше 90%.

Куди можуть влаштуватися працювати студенти після завершення навчання?

– На даний момент офлайн навчання в нас за одним напрямком, а саме Manufacturing (система Ignition), по завершенню якої студенти можуть влаштуватися працювати в компанію HebronSoft, яка дає можливість студентам стажуватись після навчання та отримати свою першу роботу в ІТ.

Який стартовий заробіток чекає на випускників, якщо вони все таки вирішать пов’язати своє майбутнє з ІТ?

– Заробіток на старті завжди індивідуальний і залежить від зусиль та навичок самої людини. Але можу сказати одне — навіть на початкових позиціях IT-сфера пропонує доволі конкурентну оплату, яка з часом впевнено зростає разом із вашим досвідом.

Хто більш спроможній та вмотивований дівчата чи хлопці?

– По вмотивованості? Насправді, по-різному. Не можу виділити якусь одну стать. Більш вмотивовані ті студенти, які вже самостійно пробували, щось вчитись або шукати роботу і зрозуміли наскільки – це не просто на сьогоднішній день.

Розкажи про свою роль у цій ІТ-структурі?

– Як академічний директор, я відповідаю за організацію внутрішніх процесів академії та активно залучений у менторинг студентів — у нас передбачені не лише лекції, а й практичний супровід. Ми приділяємо особливу увагу тому, щоб студенти навчалися самостійно досліджувати теми та опрацьовувати матеріали. Це — ключова навичка, яка є незамінною в IT і майбутній професійній діяльності. Зі свого боку я завжди прагну пояснювати складні речі максимально просто та зрозуміло.

Чи планується розширення академії по Україні скажімо на Закарпатті?

– Ми поки що знаходимось тільки в Брюховичах на Львівщині. У майбутньому одним із варіантів, які розглядаємо – відкриття аналогічної академії на Закарпатті. Можливо це буде Ужгород, Мукачево, або Свалява.

Що дасть навчання у Hebron IT Academy для тих, хто прочитає нашу статтю і вирішить зателефонувати вам, аби стати в ряди ваших студентів?

– Hebron IT Academy це можливість отримати кар’єру в ІТ у напрямку який тепер стрімко розвивається і в якому ще не так багато конкуренції, але водночас, який дає багато можливостей, від автоматизації виробництв до розробки систем для протезів та систем розумних будинків. Тут ви зможете не лише отримати знання, а також отримаєте нові знайомства, друзів, покращите свої навички в різних напрямках.

Культура академії побудована на основі взаємоповаги, допомоги одне одному та занятті бразильським Джиу-джитсу, що дає змогу вибудовувати відповідальність та впевненість у собі.

Куди звертатися, щоб потрапити на навчання?

– Для вступу в Академію необхідно заповнити онлайн-заявку за активним посиланням. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfCA7svW6X2Pxey7P9Lcvqb8Vqyvdr6k2T5Altsxc4tg_k5IA/viewform Далі ми зв’яжемось із заявником самі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *