10 відеокліпів молодих закарпатських виконавців, які вийшли у 2023 році. ВІДЕО

Онлайн-видання BRO підготувало для своїх читачів підбірку найяскравіших музичних відеокліпів молодих закарпатських виконавців у період з 1 січня 2023 по 1 січня 2024 року. Ця підбірка не є рейтингом, а тільки відображає активність закарпатських артистів за минулий рік.

І так давайте пригадаємо, хто із закарпатських виконавців порадував відео роботами своїх слухачів за 2023 рік.

Наприкінці року ужгородська співачка Марта Липчей та гурт “Жадан і Собаки” презентували відеокліп на спільну композицію “Говори”.

«Говори» – пісня про людей, які не відмовляються від свого голосу, навіть тоді, коли тиша стає особливо тяжкою і повсюдною. Це пісня про те, наскільки важливим для нас є говорити і слухати, вірити і триматися одне одного. Доки ми довіряємо нашим голосам та інтонаціям, доки ми здатні проговорювати найважливіше та найпотаємніше – у нас лишається шанс бути зрозумілими, у нас лишається шанс на нашу свободу.

Режисер: Віктор Скуратовський

На весні закарпатський виконавець Robert Tivodor презентував відеокліп на пісню “В твоїх очах”

Це лірична пісня, яка була написана уже під час повномасштабного вторгнення росії в Україну. Це пісня про Україну в образі матері, яка чекає свого сина-солдата з війни. Це пісня про зміни, які відбулись з кожним свідомим українцем після 24 лютого 2022 року. І хоч війна прийшла в нашу країну раніше, наразі вона дійсно торкнулась кожного.

Режисер – Василь Переверзєв

Закарпатський шоумен Михайло Карпенко (псев. KARПENKO) презентував влітку композицію “Верховинка”.

Лірична та дуже атмосферна композиція закарпатського музиканта М. Карпенка була написана ще минулого року, але тільки в 23-му артист відзняв кліп на неї і презентував на загал. Пісня пронизана любов’ю до рідного краю, його жителів, мови та природи.

Режисер: Олаг Андрій

Ужгородська виконавиця Каріна Корнута минулого літа презентувала відео роботу на композицію “Старі ліси”.

Ліс – це місце, де легко щось сховати. Інколи у нас бувають свої таємниці, якісь певні страхи і тримати все в собі не всі готові. Серед густого зеленого лісу сховалася хатинка до якої приходили люди та залишали свої переживання, таємниці, котрі краще не знати постороннім. Ця хатинка була певним чистилищем для їхніх душ. Та берегти чужі таємниці важко…

Режисер: Yura Hotrа

Закарпатський артист Анатолій Молнар (псев. MOLNAR) презентував наприкінці зими відеокліп на композицію “Посміхнись”.

Трек про посмішку, яка дарує надію у важкі часи.

Режисер: Анатолій Молнар

Ужгородська поп-виконавиця Беатріс Бучок (псев. BeAtriS) минулої осені презентувала відео на пісню “Плине Кача”.

Першопочатково пісня “Плине Кача” була записана для короткометражного фільму “Плине Кача”, в якому у головній ролі знявся Рудольф Дзуринець директор Закарпатського обласного драмтеатру та гурт Freedom avenue band. Згодом виникла ідея зняти повноцінне відео на даний саундтрек, українська лемківська (за іншими даними, закарпатська) тужлива народна пісня “Плине кача по Тисині” прозвучить у виконанні артистки.

Режисер: Крістіан Сайлер

Ужгородська співачка Рената Штіфель осінню презентувала поціновувачам творчості відеокліп на композицію “Назавжди”.

“Назавжди” — весільна балада, яка розчулить кожного, хто вірить у силу кохання. Кожна нота цієї композиції вибухає яскравими емоціями, які залишають глибокий слід у наших серцях і підкреслюють вічну силу любові.

Режисер: Andreas Kolokotronis

Авторка-виконавиця із Мукачева Настя Балог в середині осені представила кліп на трек “Острів щастя”.

Пісня «Острів щастя» була написана ще на початку повномасштабного вторгнення. Тоді моє рідне місто Мукачево, вулиці якого зображені на обкладинці треку, стало для мене островом щастя. Там я відчувала підтримку й захист, попри важкі часи. Моя сімʼя прихистила в себе багатьох переселенців, які були вимушені покинути рідне житло, друзів та оточення. Саме це й надихнуло мене й авторку Світлану Кравчук на створення пісні. Війна нас розкидала, мов рване намисто. І навіть ті українці, які опинилися в найкрасивіших куточках нашої планети, розуміють, що ніде у світі не знайти того відчуття затишку, який давала рідна домівка. Я плекаю надію, що зовсім скоро міста України зустрінуть своїх людей без куль і вогню, і кожен українець знайде власний «Острів щастя» вдома.

Режисер: Mark Telpis

На весні закарпатський гурт “CON BRIO” випустив новий кліп на вірші Тараса Шевченка “Думи

Поєднання старовини та сучасності ще раз доводять, що великі українські вірші завжди залишаються на піку популярності в різних музичних стилях. Отож, “Думи” – це музичне бачення на відомий вірш знайшло свою нішу на естрадній полиці гурту.

Минулої весни мукачівський школяр Даніїл Папп присвятив відеороботу на трек “Йдем за світлом” – українським воїнам

“Пісня йдем за світлом” – присвячується всім захисникам України, а особливо 128-мій окремій гірсько-штурмовій Закарпатській бригаді!

Режисер – Михайло Добош

Закарпатські митці завдячують ЗСУ за можливість творити та розвиватися на теренах рідної України.